Coworking

Jesteś freelancerem, pracujesz zdalnie, prowadzisz jednoosobową działalność? Twoje miejsce pracy to biurko koło łóżka albo mały gabinet na poddaszu? Czujesz, że niedługo oszalejesz z samotności albo wykończy Cię chaos panujący w domu? Coworking rozwiąże te problemy.

Coraz więcej osób wykonuje obowiązki zawodowe w domu. W dobie Internetu lokalizacja stanowiska pracy przestaje mieć takie znaczenie jak kiedyś. Dziś specyfika wielu zawodów sprawia, że można je wykonywać siedząc w kapciach przy kuchennym stole własnego domu. Dziennikarze, fotografowie, architekci, projektanci, tłumacze, programiści, graficy – każdy z nich spokojnie może zdalnie wykonywać przydzielone mu zadania.

Praca w domu a komfort 

Praca wymaga skupienia – niestety nie zawsze mamy odpowiednie warunki, aby móc się w domu w pełni skoncentrować. Płaczące dzieci, szczekający pies sąsiada, żona czy mąż uważające, że przecież – „Siedzisz w domu i możesz zrobić”. Wszystko to rozprasza i odciąga uwagę od wykonywanej pracy, stwarza ryzyko popełniania błędów i prowadzi do frustracji. 

Kolejnym problemem jest to, że nie każdy jest stworzony do samotnej pracy. Mamy potrzebę rozmowy, wymiany uwag, przerwy na kawę czy zjedzenie kanapki w towarzystwie drugiego człowieka. Jeśli przez kolejne tygodnie, miesiące czy lata, skazani jesteśmy na ciągłe „przebywanie w samotności”, niekorzystnie może się to odbić na naszej psychice. Osoby towarzyskie, przyzwyczajone do otaczania się ludźmi, bardzo źle znoszą zamknięcie w czterech ścianach bez możliwości rozmowy ze współpracownikami (szczególnie, jeśli mieszkają w pojedynkę).

Krótki żart potrafi rozluźnić i zmniejszyć napięcie – trzeba mieć jednak z kim go wymienić. Goniące terminy mogą przygniatać, gdy nie ma możliwości porozmawiania o tym z drugą osobą w podobnej sytuacji. Długie przebywanie w samotności bywa również wyjątkowo stresujące i potrafi pozbawić zadowolenia z życia i z pracy. 

Coworking – osobno, ale wspólnie

Coworking (co-working, z ang. pracować razem) to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie potrafią się odnaleźć w samotnej pracy lub w domu nie mają do niej odpowiednich warunków. W kilku słowach – jest to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu; w komfortowych warunkach i dostępem do wszystkich potrzebnych urządzeń i mebli biurowych. Można pracować spokojnie, ale nie samotnie. 

Czym jest coworking? 

Nie każda osoba pracująca bez ram „etatu”, potrafi odpowiednio wyznaczyć sobie czas pracy. W takich przypadkach łatwo o niedotrzymanie terminów (brak samodyscypliny) lub też istnieje zwiększone ryzyko popadnięcia w pracoholizm (ma się odczucie ciągłego „bycia w pracy”, bez przełączania w tryb odpoczynku). Wiele osób zmaga się również z dylematem – „Jak pracując w domu, oddzielić życie zawodowe od rodzinnego?”. Coworking radzi sobie i z tym, ponieważ daje możliwość wyznaczenia tej granicy. Wychodzisz „do pracy”, spędzasz w biurze tyle czasu ile potrzeba i wracasz do rodziny. W biurze zostawiasz obowiązki. Jego istnienie daje Ci komfort rozdzielania różnych aspektów Twojego życia. Po powrocie do domu Twój umysł może przestawić się na  – „Teraz odpoczywam, na dziś już zrobiłem swoje”.

Przetestuj coworking w Agencji Rozwoju regionu Kutnowskiego

Pracujesz w domu, jednak czujesz, że Ci to nie odpowiada? Trudno ci skutecznie zarządzać czasem, masz poczucie osamotnienia lub praca tak cię wciąga, że nie potrafisz jej oddzielić od obowiązków rodzinnych? Posiadanie tradycyjnego biura to spory koszt i często uciążliwe zobowiązania – może właśnie coworking stanie się idealnym rozwiązaniem? 

Przeanalizuj za i przeciw, i wybierz idealne miejsce pracy dla siebie. Pamiętaj, że komfortowe warunki pracy, to mniej stresu i większa efektywność, a w grupie zawsze raźniej.

COWORKING w ARRK:
👉 to bezpłatnie użyczana otwarta przestrzeń oferująca wspólne, twórcze środowisko do pracy 
👉 to powierzchnia elastycznych miejsc pracy
👉 to przestrzeń dla freelancerów

Cowork jest idealny dla Ciebie jeśli:

  • jesteś freelancerem,
  • zaczynasz swoją przygodę ze startupem,
  • pracujesz zdalnie lub na część etatu,
  • potrzebujesz przestrzeni na spotkania biznesowe,
  • jesteś pracownikiem szukającym miejsca na dłużej niż tydzień.

Sala Coworkingu dysponuje powierzchnią wspólną 50 m2 z 8 wygodnymi stanowiskami pracy na zasadzie open space wyposażonymi w biurka, fotele i szafki. Zapewniamy bezpłatny dostęp do internetu i drukarki. Oferujemy możliwość wypożyczenia komputera do pracy.  W sali znajduje się również tablica do zapisywania ulotnych myśli oraz siedziska sprzyjające twórczemu myśleniu.

Przed budynkiem ARRK znajduje się parking.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]